Esztergom 20.1.2013

Dňa 20.1.2013 sa starší žiaci Lokomotívy Trnava zúčastnili turnaja SUZUKI CUP-u v Maďarskom ESZTERGOME. Turnaja sa zúčastnilo 10 mužstiev z Maďarska a Slovenska, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Po odohratí zápasov v skupinách nasledovali zápasy v semifinále a následne zápasy o celkové umiestnenie. Náš tím sa dostal až do finále, v ktorom prehral s domácim mužstvom FC ESZTERGOM až po pokutových kopoch. Aj napriek tomu dosiahla Lokomotíva na tomto podujatí výborný výsledok.

A skupina                                        B skupina
FC ESZTERGOM                              PUSKAS AKADÉMIA
MTK HUNGÁRIA                               FC VASAS AKADÉMIA
FK LOKOMOTIVA TRNAVA             SLOVAN DUSLO ŠAĽA
MSK ŽELIEZOVCE                           KFC KOMÁRNO
TÁPIÓSZECSŐ FC                          AIRNERGY FC

Zápasy v skupinách:

FC ESZTERGOM – MSK ŽELIEZOVCE 10:3
PUSKÁS AKADÉMIA – AIRNERGY FC 3:1
MTK HUNGÁRIA FC – TÁPIÓSZECSŐ FC 0:1
VASAS AKADÉMIA – KFC KOMÁRNO 3:0
FC ESZTERGOM – LOKOMOTÍVA TRNAVA 1:0
PUSKÁS AKADÉMIA – SLOVAN DUSLO ŠAĽA 2:1
MSK ŽELIEZOVCE – TÁPIÓSZECSŐ FC 0:3
AIRNERGY FC – KFC KOMÁRNO 3:2
FC ESZTERGOM – TÁPIÓSZECSŐ FC 3:2
PUSKÁS AKADÉMIA – KFC KOMÁRNO 7:3
MTK HUNGÁRIA FC – LOKOMOTÍVA TRNAVA 0:2  (góly FK: Vantruba T., Ondriš)
VASAS AKADÉMIA – SLOVAN DUSLO ŠAĽA 6:1
MTK HUNGÁRIA FC – MSK ŽELIEZOVCE 7:2
VASAS AKADÉMIA – AIRNERGY FC 1:0
LOKOMOTÍVA TRNAVA – TÁPIÓSZECSŐ FC 2:2 (góly FK: Vantruba T., Riško)
SLOVAN DUSLO ŠAĽA – KFC KOMÁRNO 2:1
FC ESZTERGOM – MTK HUNGÁRIA FC 1:0
PUSKÁS AKADÉMIA – VASAS AKADÉMIA 1:2
LOKOMOTÍVA TRNAVA – MSK ŽELIEZOVCE 6:0 (góly FK: Vantruba T. 2, Ondriš, Habala, 2 vlastné)
SLOVAN DUSLO ŠAĽA – AIRNERGY FC 1:0

Tabuľky po odohratí zápasov v skupinách vyzerali nasledovne:

A skupina poradie:

1. FC ESZTERGOM  4 0 0  15:5  12
2. LOKOMOTÍVA TRNAVA  2 1 1  10:3  7
3. TÁPIÓSZECSŐ FC  2 1 1  8:5  7
4. MTK HUNGÁRIA FC  1 0 3  7:6  3
5. MSK ŽELIEZOVCE  0 0 0  5:26  0

B skupina poradie:

1. VASAS KUBALA AKADÉMIA  4 0 0  12:2  12
2. PUSKÁS AKADÉMIA  3 0 1  13:7  9
3. SLOVAN DUSLO ŠAĽA  2 0 2  5:9  6
4. AIRNERGY FC  1 0 3  4:7  3
5. KFC KOMARNO  0 0 4  6:15  0

Semifinálové zápasy:

FC ESZTERGOM – PUSKÁS AKADÉMIA 5:1

LOKOMOTÍVA TRNAVA - VASAS AKADÉMIA 3:1 (góly FK: Vantruba T., Babjak, Ondriš)

Zápasy o umiestnenie:

Zápas o 3. miesto:

PUSKÁS AKADÉMIA  – VASAS AKADÉMIA 3:1

Finále:

FC ESZTERGOM – LOKOMOTÍVA TRNAVA 0:0 – na pokutové kopy: 3:2

Tešlár, Juriš  – premenili, Riško – nepremenil

Konečné poradie:

1. FC ESZTERGOM
2. LOKOMOTÍVA TRNAVA
3. PUSKÁS AKADÉMIA
4. VASAS AKADÉMIA
5. TÁPIÓSZECSŐ FC
6. SLOVAN DUSLO ŠAĽA
7. MTK HUNGÁRIA FC
8. AIRNERGY FC
9. KFC KOMÁRNO
10. MSK ŽELIEZOVCE

V rámci turnaja bol za najlepšieho hráča vyhodnotený Tomáš Vantruba!

Zostava FK Lokomotíva Trnava: Vantruba M., Novák, Juriš, Glasa, Babjak, Habala, Tešlár, Vantruba T., Riško, DoThai, Ondriš, Qayum, Trajlínek.

Hodnotenie trénera:

Dňa 20.1. sme sa zúčastnili turnaja SUZUKI CUP v maďarskom ESZTERGOME. Odohrali sme výborný turnaj proti ozaj kvalitným maďarským mužstvám, s ktorými sa nemáme možnosť až tak často stretávať. Išlo napríklad o futbalové akadémie MTK Budapešť,VASAS Budapešť ,PUSKÁS AKADÉMIA a kvalitné domáce mužstvo. Vo všetkých týchto prípadoch sme sa stretli s veľmi dobre fyzicky,technicky a rýchlostne vybavenými mužstvami. O to viac ma teší, že chalani dokázali hrať s každým z týchto mužstiev minimálne vyrovnanú partiu. Počas turnaja sme našli len jedného premožiteľa a to hneď v našom prvom zápase. Bolo ním domáce mužstvo z Esztergomu, s ktorým sme prehrali po našej veľkej chybe 1:0. V ďalšom priebehu turnaja sme už nenašli premožiteľa. Zo skupiny sme postúpili z druhého miesta a v semifinále sme sa stretli s víťazom skupiny B akadémiou VASASU Budapešť. Po góloch Tomáša Vantrubu, Babjaka a Ondriša sme postúpili do finále. Tam na nás čakal náš jediný premožiteľ na turnaji a to domáci Esztergom. Vo finále sa hral opatrný futbal z obidvoch strán a tak zápas skončil nerozhodným výsledkom 0:0. Na rad prišiel rozstrel z pokutových kopov, v ktorom mal viac šťastia náš súper. Kým jemu sa podarilo premeniť všetky tri penalty, my sme v jednom prípade zaváhali. Nezostávalo nám nič iné ako uspokojiť sa s druhým miestom a súperovi pogratulovať k celkovému víťazstvu v turnaji. Na záver by som chcel chalanov pochváliť za ozaj perfektný prístup a kvalitné výkony, ktoré podávali počas celého turnaja. Dostalo sa nám aj jedného individuálneho ocenenia TOMÁŠ VANTRUBA bol vyhodnotený ako najlepší hráč turnaja. GRATULUJEM!

Tréner Patrik Maron