5.ročník: Turnaj v Čechoviciach!

Dňa 30.8.2014 sa 5.ročník FK Lokomotíva Trnava  zúčastnil šiesteho ročníka turnaja prípraviek v Čechoviciach.

Výsledky skupina:

FK Lokomotíva Trnava - SK Sigma Olomouc 2005   0:3

FK Lokomotíva Trnava - TJ Sokol Čechovice  3:1

Góly: Áč, Moravčík 2

FK Lokomotíva Trnava - MFK Vyškov 2:1

Góly: Krchnár, Kobetič

FK Lokomotíva Trnava - 1.SK Prostějov 7:3

Góly: Ferenčík 2, Moravčík 2, Mego 2, Supek

FK Lokomotíva Trnava - SKP Moravská Třebová 8:1

Góly: Moravčík, Šiko, Ferenčík, Mego 3, Áč 2

V skupine sme sa umiestnili na 2.mieste a postúpili sme do semifinále.

Semifinále:

FK Lokomotíva Trnava - SK Sigma Olomouc 2004   3:3

Góly: Moravčík, Áč 2

Na penalty 3:2. Penalty premenili – Moravčík, Mego a Supek.

FINÁLE:

FK Lokomotíva Trnava - SK Sigma Olomouc 2005  4:1

Góly: Mego 3, Moravčík

Konečné poradie:

1. FK Lokomotíva Trnava

2. SK Sigma Olomouc 2005

3. 1.SK Prostějov B

4. SK Sigma Olomouc

5. 1.SK Prostějov A

6. TJ Valašské Meziříčí 2005

7. MFK Vyškov

8. FK Blansko

9. TJ Sokolo Čechovice

10. SKP Moravská Třebová

11. FC Boskovice

12. 1.SC Znojmo – nepricestovali

Hodnotenie trénera: “Od chalanov chcem v každom zápase, či tréningu, aby mali víťaznú mentalitu a chceli sa presadiť v herných situáciach. S týmto prístupom sme prišli do Čechovíc. Turnaj sme nezačali vôbec dobre. Boli sme pomalí, nedôrazní, koncentrácia zostala v šatni alebo na izbe. Až v štvrtom zápase sme sa konečne prebrali a hlavne sme zlepšili efektivitu streľby, kedy sme už na strelenie gólu nepotrebovali 7 šancí. S počtom gólov v bráne súperov rástlo sebavedomie a viera v úspech. Nepoložili sme sa, ani keď sme v semifinále stratili dvojgólový náskok po našich hrúbkach v obrane. Penaltový rozstrel je vždy lotéria. Naši exekútori si však zachovali chladnú hlavu a s prehľadom premenili svoje pokusy. Snáď súpera zmiatol i ťah s výmenou brankárov po prvej sérii. Finále už bolo čisto v našej  réžii. Poučili sme sa z chýb v prvom zápase s Olomoucom a zaslúžene sme vyhrali.

Každý jeden hráč mal svoj podiel na prvenstve. Nerád chválim jednotlivca, pretože prehrávame a vyhrávame spoločne. Preto som s ťažkým srdcom vyberal nášho najužitočnejšieho hráča. Ja osobne by som to ocenenie dal každému jednému do radu.

Triumf na turnaji je vzácny, treba si ho vážiť. FK Lokomotíva sa stala prvým zahraničným víťazom. Ďakujem celej výprave za krásnu prezentáciu klubu, mesta a Slovenska. Verím, že prvenstvo len posilní odhodlanie, pracovnú morálku a chuť zlepšovať sa všetkých hráčov.”