Praha 2013

Dňa 24. augusta 2013 sa FK Lokomotíva Trnava ročník 2004 zúčastnil veľmi kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja GRANDSPORT Cup v Prahe. Turnaja sa zúčastnilo 24 tímov z Čiech, Slovenska, Maďarska a Fínska, ktoré boli rozdelené do 4 skupín. Po úvodných zápasov v skupine nasledovali zápasy o celkové umiestnenie. V turnaji sa hralo o pekné poháre a o hlavnú cenu, ktorou bol zájazd na turnaj Herthy Berlín so špičkovým európskym obsadením.

Tréner B. Bobkovič: „Naši chlapci sa v skupine umiestnili na 6. mieste, ale svojou hrou určite nesklamali. Prvý zápas s Bohemiansom Praha sme viedli do 12. minúty, ale súper tromi gólmi v posledných štyroch minútach zápasu, rozhodol tento pekný zápas vo svoj prospech. Mrzieť nás môžu len zbytočné remízy v zápasoch s Neratovicami a Teplicami, v ktorých sme boli futbalovejším mužstvom. Len vo vyrovnanom zápase so Spartou Brno sme nestačili dotiahnuť súpera. Zápas s lídrom skupiny a podľa mňa aj jedným s najlepších 6 tímov na turnaji AS Trenčín sme zaslúžene prehrali. Robili sme chyby a futbalovejší chlapci z Trenčína ich všetky spravodlivo potrestali. Napriek prehre a chybám sa naši chlapci ukázali v tejto fáze prípravy v dobrom futbalovom svetle.“

Zápasy v skupine:

FK Lokomotíva Trnava – Bohemians 1905 1:3

Gól FK: Valovič

Tréner Bobkovič: „V tomto zápase sme hrali do 12 minúty slušne na to, že to bol náš otvárací zápas. Do spomínanej 12 min. sa nám darila kombinácia a aj individuálna hra a zaslúžene sme viedli keď po veľmi peknej priamej akcii Kramár – Áč, Valovič premenil naservírovanú krásnu prihrávku do prázdnej bránky na gól. V 12 minúte na nás doľahla slabá chvíľka a súper z priameho kopu vyrovnal na 1:1 napriek tomu, že sme mali v bránke 3 hráčov a brankára!!! Stav sa menil aj po veľkej brankárovej chybe  v rozohrávke.  Bohemians ešte poistila výsledok tretím gólom peknej akcii. Hru do spomenutej 12. minúty hodnotím veľmi dobre.“

FK Lokomotíva Trnava – Spolana Neratovice 2:2

Góly FK: Ferenčík, Áč

Tréner Bobkovič: „Vyrovnaný zápas v ktorom sa nám hra nedarila podľa predstáv, ale inak spokojnosť s výkonom všetkých chlapcov. Góly sme inkasovali po zbytočných chybách.“

FC Sparta Brno – FK Lokomotíva Trnava 2:1

Gól FK: Kalivoda

FK Lokomotíva Trnava - SK Junior Teplice 1:1

Gól FK: Ferenčík

AS Trenčín – FK Lokomotíva Trnava 4:0

Tréner Bobkovič: „Napriek vysokej prehre hodnotím tento zápas z pohľadu predvedenej hry ako vydarený ! Opäť sme pykali za veľké chyby.“

Zápasy o umiestnenie:

FK Lokomotíva Trnava - 1.FK Příbram 0:1

Tréner Bobkovič: „Tento zápas bol veľmi kvalitný z oboch strán. My sme už hrali našu kombinačnú hru s veľkým, naozaj veľkým počtom nepremenených gólových šancí. Súper mal tiež dve gólové šance, ale len z troch striel smerujúcich do priestoru našej bránky dokázal dať  jediný a rozhodujúci gól. Naozaj ma výsledok mrzel, ale s hrou som bol veľmi spokojný.“

PFA Praha – FK Lokomotíva Trnava 0:3

Góly FK: Rácik, Áč, Hudeček

Tréner Bobkovič: „V tomto zápase  sme dominovali vo všetkých činnostiach. Treba však povedať, že to bol asi náš dnešný najslabší súper. To však nič nemení na fakte,  že chlapci hrali super.“

FK Lokomotíva Trnava – AŠK Inter Bratislava  1:0

Gól FK: Rácik

Tréner Bobkovič: „Aj tento zápas bol jednoznačne v našej réžii a keby chlapci premenili len čisté gólové šance, tak by to skončilo 6:0!!! Som veľmi rád, že si tie šance chlapci vypracovali, ale mrzí ma, že stále nedokážeme premieňať aspoň tie úplne jasné, a ktoré si gól jednoznačne pýtajú.“

Zhodnotenie turnaja trénerom Bobkovičom: „Za výkon a hru chlapcom v posledných troch zápasoch môžeme len a len zatlieskať. Potešil nás aj fakt, že sme dokázali už v prvom zápase hrať dobrý futbal, čo sa nám nie vždy darí. Medzi našich najlepších hráčov na celom turnaji patril Oskar Áč, Andrej Kalivoda, David Kramár, Adam Supek a Markus Rácik.“

FK Lokomotíva Trnava reprezentovali nasledovní hráči:

Bruno Kovár, Andrej Kalivoda, Markus Rácik, David Kramár, Adam Supek, Samuel Hudeček, Richard Valovič, Jakub Krchnár, Sebastián Indrišek, Alex Ferenčík, Šimon Bajza, Oskar Áč

Konečné poradie:

1. SK Slávia Praha

2. AS Sparta Praha

3. Bohemians Praha

FK Lokomotíva Trnava obsadila v konečnom poradí 21. miesto!